Obchodní podmínky - Všeobecné obchodní podmínky

Použitím této stránky uznáváte, že jste si přečetli a souhlasili s následujícími podmínkami. Tyto smluvní podmínky mohou být kdykoli změněny nebo doplněny.

VÝROBCE

Všechny šperky v e-shopu jsou navržené a ručně vyrobené v České republice Tomášem Holubem, podnikajícím jako fyzická osoba na základě Živnostenského oprávnění ze dne 9. 8. 1994.

Adresa dílny a místo podnikání:

  • Tomáš Holub
  • Tyršova 78, 29421 Bělá pod Bezdězem, Česká republika
  • IČO: 12612413

CENY ŠPERKŮ

Ceny uvedené na stránkách jsou v českých korunách. Mohou být kdykoli změněny bez předchozího upozornění. Pro rok 2020 nejsem plátce DPH, tudíž uvedené ceny jsou konečné.

OBJEDNÁVKY

Všechny objednávky podléhají přijetí a dostupnosti objednaného zboží. Vyhrazuji si právo odmítnout jakoukoli objednávku.

TERMÍN DODÁNÍ

Termíny dodání uvedené u zboží jsou pouze orientační. Nejprodávanější barvy a velikosti šperků zpravidla držím skladem. Pokud mám šperk na skladě, vyřizuji objednávky do třech dnů. Pokud šperk na skladě nemám, je dodací lhůta zpravidla 14dnů až jeden měsíc. Pokud nebude možné objednané zboží doručit v termínu, budu Vás o tom s předstihem informovat e-mailem nebo telefonicky. Na základě dohody bude stanoven náhradní termín, nebo dojde ke zrušení objednávky. Pokud potřebujete nějakou položku naléhavě pro určité datum nebo událost, kontaktujte mě prosím přímo, budu se vám snažit pomoci.

CENY A ZPŮSOB DOPRAVY

Dodávky v rámci České republiky jsou realizovány Českou poštou.

Poplatky:

  • Šperky do 600 Kč – doporučené psaní v bublinkové obálce nebo kartonové krabičce (poštovné 50 Kč)
  • Šperky v hodnotě 600 až 2.000 Kč – balík do ruky nebo balík na poštu (poštovné 120 Kč)
  • Šperky v hodnotě nad 2.000 Kč (poštovné zdarma)
  • Zásilky zasílané na dobírku (poštovné 150 Kč)

Po odeslání objednávky budete e-mailem informováni, že váš šperk už je na cestě a obdržíte informaci, jakým způsobem byl zaslán, případně odkaz na sledování zásilek.

Mezinárodní objednávky jsou doručovány prostřednictvím služby DPD.

Cena dopravy se pohybuje v závislosti na velikosti, hmotnosti zásilky a místě určení od 100 do 500 Kč. Případné celní poplatky jsou výhradní odpovědností zákazníka. Po odeslání objednávky budete e-mailem informováni, že váš šperk už je na cestě a obdržíte informaci, jakým způsobem byl zaslán, případně odkaz na sledování zásilek. Za zpoždění způsobené poštovními službami nebo celními kontrolami neručím.

PLATBA

Po přijetí objednávky a zaškrtnutí požadovaného způsobu platby vám bude vystavena faktura. Platit lze buď převodem na účet, nebo online prostřednictvím služby PayPall. Možné je i zaslání na dobírku, však pouze v rámci České republiky. Je zde ale dražší poštovné. V případě výroby nebo úpravy šperku na zakázku požaduji platbu jako potvrzení Vaší objednávky před zahájením výroby. Takové zboží nelze vrátit. Zboží zůstává mým majetkem, dokud nebude placeno v plné výši.

ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY

Online objednávky mohou být kdykoli zrušeny před odesláním, ale musíte mě nejdříve informovat telefonicky, abyste zajistili, že objednávka bude zastavena včas. Objednávky, které byly zrušeny po odeslání, musí být vráceny zpět na mojí adresu v bezvadném stavu a v původním obalu předtím, než bude možné vrátit peníze. Zvláštní objednávky, výroba nebo úpravy šperku na zakázku, nelze po dokončení platby zrušit nebo vrátit zpět. To je váš závazek k objednávce.

VRÁCENÍ, VÝMĚNY A NÁHRADY

Doufám, že budete s vašimi šperky potěšeni, ale pokud z nějakého důvodu nejste s vaším nákupem spokojeni, můžete jednoduše vrátit zboží, v perfektním stavu a v původním obalu. Veškeré nevyhovující zboží musí být vráceno do 14 dnů od doručení. Náklady spojené se zasláním zboží zpět jsou nákladem zákazníka. Zvláštní objednávky, výroba nebo úpravy na zakázku nelze vrátit. Provedením platby se zavazujete k objednávce a projevujete důvěru mému úsudku, že vyhovím vašim požadavkům nejlépe, jak jen bude možné, a berete na vědomí, že výsledek se může mírně lišit od vašeho očekávání. Jsem přesvědčen, že budete mými šperky potěšeni, ale pokud máte pocit, že provedení je velmi vzdálené od toho, o čem bylo dohodnuto, kontaktujte mě prosím do 5 dnů od doručení a můžeme projednat výměnu.

KVALITA PROVEDENÍ ŠPERKŮ, VADNÉ NEBO NESPRÁVNÉ ZBOŽÍ

Mým cílem je vyrábět originální šperky ve vysoké kvalitě. Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční výrobu, může se stát, že se jednotlivé kusy v detailech liší od nafocené předlohy. Drobně lišit se mohou také barevným odstínem povrchové úpravy. Berte prosím toto na vědomí. Tyto drobné odchylky nejsou považovány za vadu. Nicméně pokud nejste spokojeni s provedením, případně vám šperky připadají vadné, poškozené nebo se dle vašeho mínění jedná o úplně jiné šperky, než jaké jste si objednali, kontaktujte mě v řádu několika málo dnů po jejich obdržení, a já se pokusím co nejrychleji vyřešit všechny problémy. V ostatních případech, zejména, projeví-li se vada až po nějaké době, platí záruční lhůty dle platných zákonných předpisů.

SPECIFIKA ELOXOVANÝCH HLINÍKOVÝCH ŠPERKŮ

Eloxování je specifická povrchová úprava hliníkových šperků. Nejedná se o nástřik barvou, ale o úpravu v elektrolytické lázni s následným napuštěním povrchové struktury kovu speciálním barvivem. Tloušťka probarvené vrstvy činí asi 20mikronů. Pod touto vrstvou se nachází hliník ve své klasické stříbřité barvě. Přesto, že povrchová úprava je provedena s nejvyšší pečlivostí a přesto, že povrch šperku je před provedením povrchové úpravy jemně pískovaný, čímž se zvýší jeho otěruvzdornost, je při každodenním dlouhodobém používání šperku možné, že se povrchová úprava po nějaké době částečně ošoupe. Jedná se o běžné opotřebení, nikoli o vadu. K poškození povrchové úpravy může dojít také poškrábáním o ostré nebo tvrdé předměty (typicky pád na beton, štrejchnutí o stěnu apod.) Eloxu nesvědčí také velmi silně zásadité prostředí. Naopak voda mu vůbec neuškodí. Při běžném a občasném nošení vám eloxovaný šperk vydrží dlouhá léta. Životnost a nezměněný vzhled eloxovaného šperku zabezpečíte řádnou péčí o šperky.

SPECIFIKA LEŠTĚNÝCH HLINÍKOVÝCH ŠPERKŮ

Při výrobě šperků používám legované hliníkové slitiny, které mají až třikrát větší pevnost a tvrdost, než čistý hliník. Tyto slitiny se dají dobře leštit. Leštěný povrch však nelze pasivovat, neboli uzavřít tak, jak se to běžně dělá u šperků ocelových. Proto šperk může reagovat na vlhkost okolního prostředí a mohou se na jeho povrchu někdy objevit fleky, které však zase zmizí. Jedná se o běžnou věc, nikoli o vadu.

SPECIFIKA ŠPERKŮ Z DRAHÝCH KOVŮ

Pro práci s drahými kovy jsem registrován na Puncovním úřadě a všechny mé šperky jsou Řádně označeny výrobní značkou, ryzostní značkou, případně státní puncovní značkou podle platných předpisů. Šperky, u kterých kombinuji drahé i obecné kovy (např. stříbro a hliník), jsou navíc ještě označeny značkou „M“ (označení Metalu coby obecného kovu).

Moje výrobní značka:

Přehled puncovních značek:

OSTATNÍ UJEDNÁNÍ

Pokud jsem na něco důležitého v předchozích řádcích zapomněl, jsme v právním státě, a tak se řídíme platnými zákonnými předpisy, zejména Občanským zákoníkem (zákon č.89/2012 Sb.) v posledním znění a Zákonem č.101/2000 o ochraně osobních údajů. A ještě sdělení ohledně EET – Jelikož výroba autorského šperků spadá pod 4. fázi elektronické evidence tržeb, týká se mě od 1. 5. 2020

Děkuji a věřím, že budete mými výrobky nadšeni, Váš Tomáš Holub.

Tomáš Holub

Tomáš Holub
Tyršova 78, 294 21 Bělá pod Bezdězem
Česká republika
tel: +420 603 208 579
e-mail: tomas@tomasholub.com

 

Designed by: WEBTRUTNOV | Administrace: PŘIHLÁŠENÍ